Přeskočit na obsah

Ze zimáku až na dráhu copywritera

2010

Všechno to začalo v roce 2010 na zimním stadionu v Šumperku. Jarda, šéfredaktor webu hokejového klubu Draci Šumperk, hledal redaktorské posily na psaní reportáží, rozhovorů nebo online přenosů. A já do toho šel. Bylo mi tehdy 14 a sotva jsem dal dohromady slohovky v hodinách češtiny. 

2011

Zamával jsem základce na rozloučenou a vydal se na šumperskou průmyslovku studovat obor Informační technologie. Předměty jako matika, fyzika nebo programování mi ale dávaly zabrat. Už ve druháku bylo jasné, že se po maturitě ajťákem nestanu. Spíš než IT znalosti jsem dál zdokonaloval dovednosti „psavce“ a taky hokejového komentátora. 

2015

Pět let hokejového redaktorství u Draků mě vycepovalo. I díky nim se mi splnil velký sen a dostal jsem se na studium žurnalistiky v Olomouci. V ten samý rok mě mezi sebe přijala redakce webu NHL.CZ, který píše o nejlepší hokejové lize světa. Protože mi to pořád nebylo dost, několikrát týdně jsem v noci vstával a psal ze zápasů NHL textové online přenosy pro onlajny.com.

2018

Oslavil jsem bakalářský titul a usoudil, že místo dalšího studia dám raději přednost praktickým zkušenostem. Na konci roku 2018 mi hodili laso z časopisu Svět průmyslu – nabídli mi práci redaktora a později šéfredaktora. Tady jsem si poprvé přičichl k PR článkům a marketingovému psaní, tedy copywritingu. Zároveň mě Šumperský a jesenický deník na částečný úvazek využíval jako sportovního redaktora.

2019

Na jaře 2019  jsme s kamarády Vláďou a Danem rozjeli LIFE TV, projekt zaměřený na zpravodajství ze šumperského sportu. Byly to stovky hodin psaní, komentování sportovních přenosů a natáčení reportáží… ale bohužel. Projekt se neuchytil a po zralé úvaze jsme s ním sekli. V té době vyšla vlastním nákladem má kniha Do New Yorku za hokejem. Také jsem začal dělat copywriting pro weby onlinemarketak.cz a profisportovni.cz.

2020

Rok velkých změn. Potkaly mě copywriterské zkušenosti v agentuře Effectix, konec v časopise Svět průmyslu a stěhování do Brna. To všechno během několika měsíců. Stal jsem se markeťákem u internetového poskytovatele netbox a ve volném čase si dál přivydělával jako copywriter pro IT technologie, sport a finance. Zakázky přibývaly.

2021

Přivedl jsem na svět svou osobní značku Psavá ruka, rozjel podnikání na volné noze ve velkém a navázal dlouhodobou spolupráci s dalšími klienty. Effectix mi dal na starost legendárního výrobce hokejové výstroje Bauer a pro projekty iD BránaPodpisovna a TORLIN si mě vzal na pomoc grafik Kuba Kolařík. Do práce jsem se vrhl i s AV MEDIA EVENTS, Ondrou z For3Dtisk nebo e-shopem Nakupino.

2022

Další rok jako na horské dráze. K jeho největším milníkům patřila příprava Praktického školení copywritingu a psaní pro firmy. Kromě toho jsem odstartoval skvělou spolupráci s energickou značkou Intelsol, která vyrábí reklamní a dárkové předměty. Společně s dalšími specialisty jsme pravidelně zdokonalovali obsah a SEO pro Žaluzie KOMFORT. O další krok se podařilo posunout také Podpisovnu.

2023

Rok 2023 se nesl ve znamení vytváření workshopu Tvorba webu pro marketéry a podnikatele, který jsme společně s webdesignerem Ondrou Pospíšilem nachystali na únor 2024. A co práce na zakázkách pro klienty? Rozjel jsem obsah e-shopu Cannavea, začal psát pro investiční platformu Investown nebo otextoval stránky firem Digital4Pest a UdržSe. Potěšila mě i nová spolupráce se značkou FIXED, českým lídrem v oblasti výroby a prodeje příslušenství k mobilům.